Urocza Pszczółka – Recenzja

Jakiś czas temu dostałam w prezencie, zakupiony w sieci Biedronka, Zestaw szydełkowy – „Urocza Pszczółka”.

1

I tak mnie naszło – „Zrobię małą recenzję” 🙂 Co Wy na to?

Samo pudełko robi bardzo miłe wrażenie. Jest wykonane z grubej tektury, więc w ogóle nie ma obaw, że cokolwiek jest w środku, ulegnie zgnieceniu.

Na pudełku zachęcająco wyglądająca pszczółka i równie zachęcający opis. Wg producenta produkt jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 lat.

Z opisu wynika, że w środku, oprócz materiałów do wykonania zabawki, jest również czytelna instrukcja z ilustracjami. Jak wiadomo ilustracje są bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób, które są początkujące – w każdej dziedzinie… No właśnie… Niestety tu mały zawód – oprócz powielonego zdjęcia pszczółki z opakowania, więcej ilustracji nie znalazłam. Ale do tego jeszcze zaraz wrócę.

Po otwarciu pudełka znajdziemy tam:

  1. Instrukcja
  2. Włóczki w 4 kolorach
  3. Syntetyczne wypełnienie
  4. Bezpieczne oczka
  5. Szydełko 3,5 mm

Brakuje mi tu 2 elementów – znacznika do zaznaczania rządków i igły (ale o jej braku jest informacja na opakowaniu).

No i oczywiście nożyczki, ale te raczej znajdują się w każdym domu 🙂

2

3

Lekko mnie rozbawiło, że producent podał kolor biały włóczki, jako miętowy…ale co tam 🙂 Guma miętowa przecież zazwyczaj jest biała 🙂

No i teraz zaczynają się schody…

Instrukcja owszem jest napisana w języku polskim…ale…

Na pierwszej stronie podana jest informacja, że można odnaleźć ilustracje, jak zrobić podstawowe ściegi na stronie www (i tu podana strona).

Wchodząc na stronę odczujemy lekkie zaskoczenie, ponieważ jest ona dostępna w języku holenderskim i angielskim. Dalej trzeba przejść do zakładki z instrukcjami do szydełkowania, znów wybrać język – i tu znów lekki zawód – instrukcji w języku polskim brak – są holenderski, angielski, francuski, hiszpański i niemiecki. Jeśli ktoś nie ogarnia któregoś z tych języków (a zakładam, że 8-letnie dziecko może mieć z tym lekki problem), to może być pewna przeszkoda w realizacji całego projektu.

W instrukcji podane są również skróty ściegów z języka angielskiego, ale dalej nie jest wykorzystane w całym opisie wykonania.

Jeśli chodzi o sam projekt wykonania zabawki – jak najbardziej bardzo mi się podoba – jest sympatyczny 🙂 Jest dosyć szybki, w zasadzie na „jedno posiedzenie”.

Z punktu widzenia czysto praktycznego zmieniłabym parę kwestii, takich jak informacja o umieszczeniu bezpiecznych oczek. Jest ona podana po zakończeniu wykonania głowy, gdzie jest to już trochę za późno, bo ciężko wtedy manewrować w środku głowy.

W jednym miejscu również znalazłam błąd w podanej liczbie oczek.

Gotowa pszczółka wygląda tak:

 

Odbiega ona troszkę wyglądem od tej ze zdjęcia. Chociażby dlatego, że sama włóczka nie jest gładka.

Materiału zostało mi w zasadzie na „powtórkę z rozrywki” 🙂

6No może oprócz oczek 🙂

Podsumowując:

Sam pomysł takiego zestawu – SUPER, bardzo mi się spodobała ta idea.

Co do użytkowania – dla osoby początkującej, która nigdy nie miała do czynienia z robieniem tego typu rzeczy, może być to problematyczne. Chociażby ze względu na brak czytelnych obrazków w instrukcji.

Dla osoby, która już coś tam z szydełkiem miała do czynienia – MIŁEJ ZABAWY 🙂

 

Dajcie znać czy podoba Wam się tego typu recenzja i czy chcielibyście w przyszłości poczytać jeszcze inne 🙂

 

2 komentarzy

  1. Ekstra. Żałuję, że przeoczyłam je w Biedronce, bo z wielką chęcią bym kupiła. 🙂

    1. Ja w sumie też o nich nie wiedziałam, aż dostałam w prezencie 🙂

Dodaj komentarz